Saat üzerindeki iki butona anne ve babanın numarası tanımlanır. Çocuk istediği zaman anne ve babaya ulaşabilir.
Mobil uygulama ile önceden saate tanımlayacağınız 10 numara çocuğunuzu arayabilir. Tanımsız numaralar arayamaz.
Evet, akıllı çocuk saatine bir adet mikro sim kart takılmalıdır. Sesli görüşme, tıpkı bir cep telefonu gibi bu sim kart hattı üzerinden yapılır. Ayrıca konum bilgisi için de hattınızda data yani internet kullanımı açık olmalıdır.
Akıllı çocuk saatlerimiz Google harita hizmetini kullanmaktadır. Dolayısıyla sadece bir şehir yada ülke değil, tüm dünya da fonksiyonlarını yerine getirir. Örneğin: çocuğunuz yaz tatili için Amerika’daki teyzesinin yanında da olsa, cep telefonundan o anki konumunu görebilirsiniz. Tabi bu durumda akıllı çocuk saatinin üzerindeki hattın uluslararası dolaşıma açık olduğundan emin olun veya bulunduğunuz ülkede akıllı çocuk saati ile uyumlu yerel bir hat kullanın.
Su geçirmez modelimizin de mevcut ancak o modelin dışında ki ürünlerimizde şarj soketi, kart yuvası gibi noktalara yerleştirilmiş silikon kapaklar sayesinde basit su serpintilerine karşı dayanıklıdır. Fakat suya daldırma ve yıkama gibi durumlarda su alacaktır. Bu da cihazınızı garanti dışı bırakabilir. Çocuğunuzu bu konuda uyarın ve kullanım konusunda ona yardımcı olun.
Hayır, akıllı çocuk saatlerimizin bütün ayarları akıllı telefonunuza kuracağınız uygulama üzerinden yapılır. Çocuğunuzun yada başka birinin bu ayarlara müdahale etme imkanı yoktur.
Gps, global positioning system yani küresel yer belirleme sistemi demektir. Bu sistem ABD savunma bakanlığına ait 24 uydudan oluşmaktadır. Bu sistem uydular kendi arasındaki mesafeyi ölçerek düşük fakat güçlü sinyallerle dünya üzerindeki konumu düzenli işleyen kod yapısı sayesinde bulmaktadır. Tamamen askeri amaçlı olarak ortaya çıkan bu sistem 1980 yılından itibaren sivil alanlarda kullanıma açılmıştır. Askeri ve sivil amaçlı olarak kullanımına devam edilen gps teknolojisi aldığınız veya alacağınız akıllı çocuk saatlerimizin tümün de kullanılmaktadır.
Location based services, baş harflerinin kısaltmasından oluşan bölge bazlı servisler anlamına gelmektedir. Gps özelliği sayesinde kullanıcısına uygun o an bulundukları bölgeye uygun veriler sunan hizmettir. Akıllı çocuk saatlerimizin tümünde lbs ( location based services ) teknolojisi bulunmaktadır.
Setracker uygulamasını indiriyorsunuz,1.saatin kurulumunu yapıyorsunuz. Daha sonra setracker uygulamasından kimlik (setracker 2 de harita ekranında sağ taraftaki üç nokta cihaz listesi cihaz ekle) sağ taraftaki üç nokta cihaz ekleye basıp kutunun altında regiser ıd yazıp tamama basıyorsunuz. Rehber kurulumu ve diğer ayarlar için hangi cihazı seçerseniz o anda o ürün ile ilgili ayarları yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için sitemiz de yer alan kullanım kılavuzunu kontrol edebilirsiniz.
Akıllı çocuk saatlerimizde uygulama üzerinden ders saatlerinde cihazın çalması engellenebilir. Uygulamayı kullanan kişi istediği zaman bu özelliği pasif hale getirip, çocuğu ile iletişim kurabilir.
Ürünlerimiz turkcell, vodafone ve avea hatları ile çalışabilmektedir.